A stresszhelyzetek körüllengik az életünket: idegeskedünk az egyre halmozódó feladatok láttán, feszültek vagyunk a megoldatlan családi problémák miatt, és pillanatok alatt felbosszantjuk magunkat a reggeli dugóban araszolva. Mindez csupán néhány mindennapos élethelyzet, amikor akaratunk ellenére eluralkodnak rajtunk a negatív érzelmeink. Saját egészségünk megóvása érdekében azonban meg kell tanulnunk kontrollálni ezeket a folyamatokat.
stressz
Stresszkezelés – Miért fontos? Hogyan csináljuk?
Hogyan javítható az alvás minősége?
Az alvás minden ember életében központi szerepet játszik. Van, akinek mindössze néhány óra elegendő a teljes feltöltődéshez, mások egy félnapos szendergés után is kimerülten ébrednek. A regenerálódáshoz szükséges idő egyénenként és életkoronként eltérő lehet, ezért az ágyban töltött órák hossza helyett fontosabb az alvás minőségét vizsgálni!
Burnout szindróma, azaz a kiégés
A Burnout (ejtsd: börnáut) szindróma, vagy másik nevén a kiégés nem mást jelent, mint egy speciális munkahelyi ártalom, melynek vezető tünete a testi-érzelmi-lelki kimerülés. A kiégés általában hosszabb időn keresztül tartó stressz és fokozott érzelmi megterhelés során alakulhat ki.